Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HATAY GENELİNDE SAĞANAK YAĞIŞ VE FIRTINA ETKİLİ OLUYOR

Deprem bölgesi Hatay’da sağanak
DEPREM BÖLGESİ HATAY’DA SAĞANAK YAĞIŞ VE FIRTINA ETKİSİNİ SÜRDÜRÜYOR. EKİPLER YAĞIŞA RAĞMEN ÇADIRKENTLERİ SU BASMAMASI İÇİN YOĞUN ÇABA SARFETTİ. (FADIL KÖSEDAĞ – İSA AKAR/HATAY-İHA)
Deprem bölgesi Hatay’da sağanak yağış ve fırtına etkisini sürdürüyor. Ekipler yağışa rağmen çadır kentleri su basmaması için yoğun çaba sarf etti.

Deprem bölgesi Hatay’da sağanak yağış ve fırtına etkisini sürdürüyor. Ekipler yağışa rağmen çadır kentleri su basmaması için yoğun çaba sarf etti.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açtığı Hatay’da, sağanak yağış ve fırtına dün geceden bu yana etkisini arttırmaya başladı. Aralıklarla devam eden sağanak yağış özellikle çadır kentlerde yaşayan vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yağmura yemekhanede yakalanan vatandaşlar uzun süre dışarı çıkamadı. Çadırlarına dönmek isteyen vatandaşlar su birikintilerinden geçerken zorlandı. Çadır kentlerin etrafında biriken suları tahliye etmek ve kanalları açmak için ekipler sağanak yağış altında büyük çaba sarf etti. İş makinesinin kepçesine binen ekipler, gönüllü ve vatandaşların desteğiyle çadırların su basmasını önledi. Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü Hatay’da sağanak yağış ve fırtınanın gece yarısı etkisini yitireceğini duyurdu.