Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEDENİYETLER KOROSU SEÇMELERİ YAPILDI

Hatay’da bir arada yaşama


Hatay’da bir arada yaşama kültürünün sahnede vücut bulmuş hali olan , barış mesajları verdikleri konserleri ile Özelde Hatay’ın genelde ise Türkiye’nin gururu Antakya Medeniyetler Korosunun yeni üye seçmeleri hafta sonu yoğun katılım ile gerçekleştirildi.
Medeniyetler Evinde gerçekleşen ve İlk dakikalardan itibaren başvuru sayısının oldukça fazla olduğu seçmelerde yoğun ilgi son dakikalara kadar sürdü. Toplamda 372 kişinin başvuru yaptığı seçmelerde 179 erkek , 193 kadın aday Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat yönetimindeki seçici kurulun karşısına ses ve enstrüman konusunda yeteneklerini sergilediler.
Toplamda 250’yi bulan üye sayılarına ilave olarak yoğun talep üzerine gerçekleştirdikleri Yeni Üye Seçmelerine beklediklerinin üzerinde yoğun katılım olduğunu ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat , Tamamı müzik öğretmenlerinden oluşan seçici kurulun değerlendirmeleri neticesinde Medeniyetler Korosuna girecek yeni üyeleri belirleyeceklerinin altını çizerek katılım gösteren herkese teşekkür etti.
Koro Şefi Yılmaz Özfırat yaptığı açıklamada, ”Bizleri bekleyen yoğun 2023 yılı konser programlarımız için yeni katılımlar ile daha da güçlenecek olan koromuzda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” ifadesinde bulundu.