Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MADDİ DURUMU DÜŞÜK ÖĞRENCİLER SEVİNDİRİLDİ

Başkanlığını Nesime Yüksel Melek’in


Başkanlığını Nesime Yüksel Melek’in yaptığı Türk Kadınlar Birliği (TKB) Antakya Şubesi; yoksul, maddi durumu düşük öğrencileri sevindirmeye, mutlu etmeye devam ediyor.
TKB Antakya Şube Başkanı Melek ve Yönetim Kurulu üyeleri, geçtiğimiz gün Antakya Cemalettin Tınaztepe İlköğretim Okulunda, içinde bulunduğunuz kış aylarında, soğuktan korunmaları için, daha önceden tespit ettikleri yoksul öğrencilere kaban desteğinde bulundu.
TKB Antakya Şube Başkanı Nesime Yüksel Melek ve yönetim kurulu üyeleri, hak sahibi öğrencilere teslim edilmek üzere kabanları Okul Müdürü Mahir Güleryüz’e teslim etti. Müdür Güleryüz, duyarlılıklarından dolayı Türk Kadınlar Birliği Antakya Şubesi Başkanı Nesime Yüksel Melek ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Kız çocukları okumuş, aydın olmalı
TKB Antakya Şube Yönetimi etkinlikle ilgili yaptıkları açıklamada şunlara değindi: “Biz Türk Kadınlar Birliği olarak kız çocuklarının aydın, okumuş olmalarını istiyoruz. Bundan dolayı Cemalettin Tınaztepe İlköğretim Okulunun çok fakir öğrencileri olduğunu araştırarak öğrendik. Bunun için onlara kışın soğuktan korunmaları için kaban almayı kararlaştırdık.
Türk Kadınlar Birliği olarak, kız çocuklarının kültürlü ve okumuş ayakları üzerinde durabilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘En hakiki mürşit ilimdir’ sözü çok önemlidir.

Annenin eğitimli olması önemli
Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak için özellikle kız çocuklarının eğitimli olması gerekmektedir. Çünkü ailede anne çok önemlidir. Eğitimli annenin çocukları da eğitimli olur. Cahil anne çocuklarına gereken eğitimin önemini anlatamıyorlar. Bundan dolayı annenin eğitimli olması gerekmektedir. Ulusların gelişmesi, eğitimle olmaktadır. Biz kadınlar olarak eğitim, eğitim, eğitim diyoruz.