Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BAŞKAN GÜNGÖR ‘ÇELİK İŞÇİSİNİ ENFLASYON KARŞISINDA EZDİRMEYECEĞİZ’

Özçelik İş Sendikası İskenderun


Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, İsdemir ve Ekinciler Demir Çelik’te Toplu Sözleşme sürecinin başladığını, çelik işçisini ezdirmeyecek bir sözleşmeye imza atmak istediklerini söyledi.

Özçelik İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör, “İsdemir’de ve Ekinciler’de bu yıl sözleşme yılı. Burada taslaklarımızı sunduk. İşverenlerimizle 2 oturumu gerçekleştirdik. Her iki fabrikamızda da isteğimiz gayet mantıklı ve makul, gelişen ve çıkan enflasyon karşısında işçimizi, emekçimizi ezdirmemek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz” dedi. Özellikle asgari ücrete gelen zam mı olumlu karşıladıklarının altını çizen Özçelik İş Şube Başkanı Güngör “Lakin gelen zamlar, asgari ücrete gelen zam, yapılan zamlarla hiçbir anlamı kalmadı. Kaldı ki asgari ücret minimum verilecek bir ücrettir, metal sektöründeki ücretin asgari ücretin çok daha üstünde olmasının temenni ediyorum. EYT çıktı, memnunuz ama bizim amacımız, bizim sendika olarak isteğimiz EYT’li arkadaşları emekli etmek değil, bilakis EYT’li arkadaşları alacağı aylığa mahkum etmek asla olmaması lazım. Çalışacaksan para kazansınlar alacağı aylıktan emekli aylığından çok daha yüksek sözleşmelere imza atarsak arkadaşlarımız fabrikada çalışmaya devam ederler, umut ediyorum. EYT en kısa sürede yasalaşır ve insanlar rahatlar” diye konuştu.

Özçelik İş Sendikasının hedefine de işaret eden Başkan Güngör şunları paylaştı: “Biz ücret sendikacılığının yanında aynı zamanda sosyal sendikacılığa da, ayrı önem veriyoruz. İyi günde ve kötü günde emekçilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusunda her bir temsilcimiz sahada iş sağlığı ve güvenliği sorumlusu gibi çalışmalarına devam ediyorlar. Umut ediyorum ki, bu yıl da kazasız belasız iyi kazanımlı bir yıl olmasının temenni ediyorum.”