YILBAŞI GECESİ İSKENDERUN’DA SIKI DENETİM!

İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine gönderdiği “Yılbaşında Sokağa Çıkma Kısıtlaması” ile ilgili ek genelgesi ve bu genelge kapsamında Valiliğimizin talimatları gereğince; İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve Kolluk Kuvvetlerimizin işbirliği / koordinasyonuyla 31 Aralık 2020 Perşembe saat: 21.00′ dan itibaren 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat:05.00’a kadar “SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI”uygulanacak ve bu kapsamda da ülkemiz genelinde olduğu gibi İlçemizde de “SIKI DENETİMLER” ifa edilecek.

“112-155-156” çağrı numaralarına ihbarı yapılan ihlallerin ivedilikle mahallinde incelenerek, taviz vermeksizin yasal gereğinin yapılması yönünde güvenlik güçlerimizi talimatlandıran Kaymakam İskender Yönden, ayrıca herhangi bir alan veya mekanda yılbaşı eğlencesi, kutlama partisi v. b. etkinlikler yapılmasının önlenmesi ve bu yönde sıkı denetimlerin yapılması konusunda etkin bir planlama yapılmasını temin ve tesis etti.

Kontrol ve denetim görevinin yanı sıra İlçemizin asayiş ve huzur çalışmalarına ilişkin olarak İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ferit Gül, ilgili birimlerimiz ve bağlı kuruluşlarımızla da istişare yapan Kaymakam İskender Yönden, ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarımız işbirliğiyle herhangi bir aksaklık/mağduriyete meydan verilmemesi için gereken tedbir ve önlemler alındı.