İSKENDERUN BELEDİYESİNDEN

‘YAPILANDIRMA FIRSATINI KAÇIRMAYIN’ UYARISI!

Alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak İskenderun Belediyesinden uyarı geldi.

Belediyeden yapılan açıklamada, 7256 sayılı kanunla belediyelerin birçok alacağının da kapsama alındığı hatırlatılarak vatandaşlardan, pek çok avantaj barındıran bu fırsatlardan yararlanabilmeleri için 31 Aralık 2020 tarihini kaçırmamaları gerektiği belirtildi.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Değerli hemşerilerimiz, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile ilgili 7256 sayılı Kanun Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Söz konusu kanun ile 31 Ağustos 2020 tarihinden önce tahakkuk eden Vergi ( Emlak ,Çevre Temizlik ,İlan reklam vs..) [30 Kasım 2020 tarihli 2. Taksitler kapsam dışıdır] İşgaliye , Kira gibi alacaklar ve bunlara bağlı gecikme zamları , Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi(Yİ-ÜFE) oranında yeniden güncellenerek peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan %90 indirim yapılması öngörülmektedir.

Son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 olup Pandemi nedeniyle bulunduğunuz yerden (ev,isyeri,cep tel, kişisel bilgisayar vb.) Belediye binasına gelmeden, sıra beklemeden (https://webportal.iskenderun.bel.tr/webportal/index.php) E-Belediye adresinden başvuru yaparak Kanunun getirdiği avantajlardan yararlanabilirsiniz. İlginizden dolayı teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.”