Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KIRIKHAN’DA UZAY ÇADIRI KURULUP AY GÖZLEMİ YAPILDI

Kırıkhan Belediyesi ve Kırıkhan

Kırıkhan’da Uzay Çadırı Kurulup Ay Gözlemi Yapıldı

Kırıkhan Belediyesi ve Kırıkhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Stem ve Bilim Merkezi işbirliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. Yılı münasebetiyle gençlere ve tüm Kırıkhan halkına yönelik ücretsiz Ay gözlemi etkinliği yapıldı.

19 Mayıs 2019 Pazar günü akşam saat 21.00 – 02.00 arası Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtının önünde gerçekleşen Ay Gözlemi etkinliğine Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkan yardımcısı Muhammed Tolga Üçdal, İlçe Milli Eğitim müdürü İbrahim Cahit Ayazhan, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; “ İlim Çin’de dahi olsa gidip alınız diyen Allah (c.c.) Resulünün (S.A.V.) ümmetleri olarak, İlimin, Fennin, Teknolojinin ve Matematiğin disipline edilmesi noktasında kurulan İlçe Milli Eğitim müdürlüğü Stem Bilim Merkezi ve Belediyemizin işbirliği ile gençlerimize, halkımıza bir ilki yaşatıp Uzay çadırının kurulması sağlanarak Ayı yakından görme imkânı sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayım. Bu önemli projede emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunarım” dedi.