Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Meslek Liseleriyle Mutabakat Protokolü İmzalandı

skenderun Ticaret ve Sanayi

skenderun Ticaret ve Sanayi Odası aralarında Hassa’dan da bir olmak üzere üç Mesleki Keknik lisesiyle mutabakat projeleri protokolü imzaladı.

Mutabakat Protokolünü İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım, Hassa Şehit Murat Bulkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Bekir Gökoğlu, Sarıseki Çelik İhracatçıları Birliği Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Oğuz, birlikte imzaladı.

 

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından ilan edilen 2019 yılı İmalat Sanayisinde, yapılacak proje kapsamında  bu  projeler değerlendirilecek. İTSO’nun da destek vereceği Mutabakat Projelerinin imza töreninde İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO yönetim kurulu üyesi Müfit Tennioğlu, İTSO  Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve okul müdürleri hazır bulundu.

 

İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, İTSO olarak eğitime değer veren katkı sağlayan projelerin yanında yer aldıklarının altını çizerek “Bu güne kadar eğitime yaptığımız hizmet ve destekler oldukça fazla, İSTE Üniversitesinin kurulması aşamasından bu güne kadar İTSO Önemli destekler vermiştir ve üniversitemizin kurulmasında öncülük etmiştir. Üniversitemize desteklerimiz hala devam etmektedir. O yüzden eğitim bizler için öneli bir husus. İyi olan bölgemiz ekonomisine değer katacak projelerin yanındayız. Hazırlamış olduğunuz projelerin faydalı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

 

İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yıldırım da, İTSO ile okulları arasında ‘Mesleki ve Teknik Eğitimde 2023 Vizonu için Sanayide iş birliği’ projesi hazırladıklarını belirterek “Bu protokolün amacı, Okulda mesleki ve teknik eğitimin kalitesini arttırmak ve sanayi ile okulun iş birliğini geliştirmek, öğrencilerin ve öğretmenlerin işletmelerdeki meslek eğitimi ve staj yaptığı sürelerde daha kaliteli beceri eğitimi almalarını sağlamak, işletmelerle okulun ortak çalışması ayrıca işletmelerde çalışanların okulda mesleki teknik eğitimlerini yenilemeleri iş gücü piyasası ile okul istihdam ilişkisini geliştirmek için yürütülen Mesleki teknik eğitim iş birliği projesidir. İTSO yönetimine desteklerinden ve ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hassa Şehit Murat Bulkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Sarıseki Çelik İhracatçıları Birliği Teknik Anadolu Lisesi müdürleri de projeleri ile ilgili İTSO yönetimine bilgiler verdiler. Mutabakat Protokolü imzalarının atılmasının ardından İskenderun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Yusuf Yıldırım İTSO yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür etti, okul öğrencilerinin Ahşap CNC Makinası ile yapılan Atatürk tablosunu hediye etti.