Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hatay’ın Başkanları Belli Oldu

31 Mart Yerel seçimlerinde

31 Mart Yerel seçimlerinde Hatay’da cumhur ittifakı ile millet ittifakının kıyasıya mücadelesinde Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Lütfü Savaş açık ara seçimi kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre Hatay’da 31 Mart yerel seçimlerinde Büyükşehir dahil Erzin, Arsuz, Defne, Samandağ ve Arsuz’da millet ittifakı, Dörtyol, Payas, İskenderun, Belen, Kıkıkhan, Hassa, Reyhanlı, Kumlu, Altınözü, Antakya ve Yayladağı’nda Cumhur ittifakı seçimi kazandı.

 

Erzin’de seçimi Millet İttifakının genç adayı Av. Ökkeş Elmasoğlu sandıktan zaferle çıkarak uzun bir aradan sonra CHP’nin bayrağını belediye dikti.

Dörtyol’da ise bir dönem aradan sonra Cumhur İttifakının adayı MHP’li Fadıl Keskin seçimi kazanarak yeniden göreve geldi.

Payas’da dördüncü dönem için mücadele eden Cumhur ittifakının Ak Partili adayı Bekir Altan Saadet Partisi ile Millet ittifakının adayları karşısında seçimi kazandı.

İskenderun’da Cumhur, Millet ve İskenderun İttifakı adayları kıyasıya bir seçim propaganda dönemi geçirdi. Gece geç saatlerde Cumhur ittifakının adayı Ak Partili Fatih Tosyalı seçimi kazandığını açıklayarak, 1 Nisan’da partilisi Seyfi Dingil’den koltuğu devralacak.

Arsuz‘da Cumhur ittifakı, DSP ve Millet ittifakı adayı CHP’li Dr. Asaf Güven mücadele verdi. Arsuz seçmeni CHP’li Dr. Asaf Güven’e güven oyu verdi.

Belen‘de Millet ve Cumhur ittifaklarının MHP kökenli iki adayı seçmeninden oy istedi. Belenli Cumhur ittifakı adayı MHP’li İbrahim Gül’ü tercih ederek belediye başkan koltuğunu teslim etti.

Kırıkhan’da da aldığı yüksek oyla Cumhur ittifakı Ak Partili Belediye Başkan adayı Ayhan Yavuz ikinci dönem için güven tazeledi.

Hassa‘da Cumhur ittifakının Ak Partili Belediye Başkan adayı Mehmet Karataş seçimi açık ara kazanarak bir dönem aradan sonra yeniden göreve getirildi.

Reyhanlı ‘da Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Ak Partili Mehmet Hacıoğlu seçimi kazandı.

Kumlu’da BBP ve Millet ittifakı adayları yarıştı. Seçmen açık ara Cumhur ittifakının MHP’li adayı Mehmet Deli’yi Belediye başkanı seçti.

Altınözü’nde Cumhur ittifakı adayı Ak Partili adayı Rıfat Sarı seçimi yeniden kazanarak ilçe halkından ikinci dönem için vize aldı.

Antakya’da Cumhur ittifakının adayı MHP’li eski milletvekili İzzettin Yılmaz seçimi kazanarak Belediye Başkanı oldu.

Defne’de Millet ittifakının CHP’li adayı İbrahim Güzel, DSP ve Cumhur ittifakı adayı karşısında açık ara oyları toplayarak Belediye Başkanlığını kazandı.

Yayladağı’nda da aldığı oylarla rakiplerini açık ara geçen Cumhur ittifakının Ak Partili adayı Mustafa Sayın Belediye Başkanlığına seçildi.

Samandağ’da Millet ittifakının CHP’li adayı eski milletvekili Av. Refik Eryılmaz Belediye Başkanlığını kazandı.