Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Maaşı Kesilince Suriyeliyle Evli Olduğunu Öğrendi!

Hatay’ın İskenderun ilçesinde engelli

Hatay’ın İskenderun ilçesinde engelli kız kardeşiyle birlikte yaşayan 70 yaşındaki Siham Reyhani annesinden kalan Bağ-Kur maaşı kesilince, resmi makamlara başvurduğunda evrak üzerinde evli olduğunu öğrendi.

Bugüne kadar başından hiçbir evlilik, nişanlılık dahi geçmediğini belirten 70 yaşındaki Siham Reyhani, geçen yıl Temmuz ayına bağ-kur emeklilik maaşı kesilmesi üzerine kendisi için korkunç bir sonuçla karşılaştı.

14 YAŞINDA EVLENDİRİLMİŞ GÖRÜNÜYOR!

Yetkililerin; resmiyette evli göründüğü için maaşının kesildiğini ilettikleri Siham Reyhani bu durum karşısında şaşkına döndü. Konuyu yargıya taşımak için girişim başlatan Reyhani, o tarihlerde Nüfus Müdürlüğüne giderek, kimlik yenilemesi yapınca, kendisine verilen yeni kimlikte, All Kassem adlı bir Suriyeli ile Gaziantep’te 14 yaşında evlendiğinin kaydedildiğini öğrendi.

 

Üzerinde evli ve All Kassam soyadını da istemediğini belirtmesine karşın, kendine verilen kimlikte resmiyette evli görünen Siham Reyhani, 70 yaşında olduğunu bugüne kadar hiç evlenmediğini ifade ederek “Gülseren Reyhani kardeşimle birlikte doğduğumuz babadan kalma evimizde yaşıyoruz. Evliliği bırakın, başımdan bir nişanlılık dahi geçmedi. Gaziantep’te evlendirmişler, Antep’in ne yolunu biliyorum, ne şehri biliyorum, ne tanıyorum” dedi.

BEN MAĞDURUM

9 ay öncesine kadar maaşını alırken, kesildiğini anlatan Reyhani “Niye kestiler anlayamadım. Benle kardeşim gittik, araştırdık ben evli çıkmışım! Evli değilim. Dul dediler bana dul değilim. Çocuğun var mı dediler, çocuğum yok. Nişan dahi benim başımdan geçmedi. Maaşımı kestiler ve halen kesik. Ben mağdurum, maaşıma da kimliğimi de kavuşmak istiyorum. Ben bu kimliği, bu soyadı istemiyorum, hak etmiyorum, çünkü öyle bir şey yok. Devletten, büyüklerden rica ediyorum, temize çıkarsınlar beni…” diye konuştu.

EVLENMİŞİM HABERİM YOK!

Kağıt üzerinde dediklerine göre 14 yaşında evlendiğinin göründüğünü aktaran Siham Reyhani “Peki 14 yaşımda evlenmişim ben, o zamandan maaşım niye kesilmemiş! Niye şimdi kesiyorlar? Ne demek oluyor mu! Tam bir dolandırıcılık oluyor. Lütfen duyarlı olun; Devlet, büyüklerimiz buna el koysun. Bu yarım maaşla biz nasıl geçinebiliriz? Hasta bacım var evde, gıda alamıyor. Yaşadığımız yaşam değil. Evlenmişim haberim yok! Kim, neyin nesi, bunlar kim? Suriyeli biriyle evliymişim!” şeklinde konuştu.