HATAY’DA 16 BİN ARAÇ DENETİMDEN GEÇTİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında; İlimiz genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 04 – 10 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde; 16.696 araç kontrol edilmiş, Kusuru tespit edilen 2,750 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış, 20 motosiklet trafikten men edilmiş, 1.845 okul servis aracı kontrol edilmiş, 58 okul servis aracına para cezası tatbik edilmiş.

Meydana gelen 48’i yaralanmalı, 51’i maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 99 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 91 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 42 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 8 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>