Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Gönüllere dokunmak için bu göreve talibiz”

31 Mart yerel seçimlerine

31 Mart yerel seçimlerine doğru, birliğin ve huzurun habercisi seçim bürolarını hep birlikte açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ak Parti İskenderun Belediye Başkan adayı Fatih Tosyalı “Birlik ve beraberliğimizin Cumhur ittifakı, İskenderun adına hayırlı olmasını diliyorum. Bugün burada sadece bir seçim bürosu açmıyoruz, burada olan gönül dostlarımızla birlikte çok daha aydınlık yarınlarımıza yaklaştıracak siyasi başarı kapılarını da açıyoruz. Bu coşkunuz, bu heyecanınız her şeyi anlatıyor. Allah sizlerden razı olsun!” dedi.

 

Geçmiş dönemde hizmet eden belediye başkanlarına ve şu anda görev yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür eden Tosyalı “Kim taş üstüne taş koymuş ise kendilerine binlerce teşekkürler. Biz gönüllere dokunmak için bu göreve talibiz. Allah’ın izniyle bu görev bize nasip olursa, gönül belediyeciliğini de şehrin her noktasına kazandıracağız. Kıymetli İskenderunlular; Biliyorsunuz ki, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 11 maddelik seçim manifestosunu açıkladı. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde, “Gönül Belediyeciliği” düsturu ışığında hazırlanan 11 madde ile halkımızın huzuruna çıkıyoruz” diye konuştu.

 

11 maddelik manifestonun kendileri için yol haritası, ilke ve rehberleri olacağının altını çizen Tosyalı “Buradan ilan ediyorum; Tasarruf ve Şeffaflık bizim rehberimiz olacak, bu ilkeden vazgeçmeyeceğiz! Her faaliyetimizi halkımızın gözü önünde, her türlü bilgiye, belgeye erişimin açık olduğu bir yöntemle yürüteceğiz. Belediyemizde hakka, adalete, maşeri vicdana, hukuka uygun davranacağız!

Halkla birlikte yönetim ilkesiyle, belediye faaliyetleriyle ilgili kararlara, şehir sakinlerinin en üst seviyede katılımını temin edeceğiz. İstismara açık ihale ve imar değişikliklerine kesinlikle geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Başkan adayı Tosyalı çukursuz, asfaltı ve kaldırımı tamamlanmış tertemiz bir İskenderun için her çözümü teşvik edeceklerini vurgulayarak şunları kaydetti: “İskenderun’a daha güzel yarınlarına ulaşması adına üzerime düşen her türlü çalışmayı yapmaya hazırım. Bu konuda çok şanslıyım. Hükümetimiz, milletvekillerimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız her zaman yanımızda olacak. İskenderun değişmek istiyor. İskenderun kaynaklarını iyi kullanarak değişim yaşamak istiyor. Kıskanan değil, kıskanılan bir şehir olmak istiyor. İnanıyorum ki 31 Mart akşamı tüm Türkiye’ye; İskenderun’un ve Cumhur İttifakı’nın sesini duyuracak bir başarıya imza atacağız.”