SEÇİM ÖNCESİ ADRES GÜNCELLEYECEKLER İÇİN SON GÜN 17 OCAK

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Seçim öncesi adres güncelleyecekler için son gün 17 Ocak

31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçiminde oy kullanılacak olan seçmen listesinin güncelleştirilmesi işlemine esas Yüksek Seçim Kurulunun 28.12.2018 tarihli ve 1134 sayılı kararı ve 140-1 sayılı Genelge uyarınca;  Muhtarlık Bölgesi askı listesi 4 Ocak 2019 tarihinde askıya çıkartılmış, söz konusu liste 17 Ocak 2019 tarihinde Perşembe günü askıdan indirilecektir.

Bu kapsamda 04 Ocak -17 Ocak 2019 tarihleri arasında adres beyanında bulunan vatandaşların beyan ettikleri adreste oy kullanabilmeleri için nüfus müdürlüklerine adres beyanımı, oturacakları adrese ait su, elektrik, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi veya fatura, noter tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birini ibraz etmek suretiyle yapabileceklerdir.

İlimiz ilçe nüfus müdürlükleri askı süresince,  04 -17 Ocak 2019 tarihleri arasında mesai saatleri ile birlikte hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere fazla mesai yapacaktır.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>