Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

PROTOKOL KOLTUKLARI YERİNE, TEKERLEKLİ SANDALYE

3 Aralık Dünya Engeliler

Protokol koltukları yerine, tekerlekli sandalye

3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte protokol üyeleri koltuk yerine engellilerin kullandığı tekerlekli sandalyeye oturdu.

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde Öğretmenler Evinde düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü çeşitli etkinliklere sahne oldu.

Etkinlikte palyaçolar tarafından engellilerin yüzleri boyandı, skeç ve çeşitli gösteriler engelliler tarafından sunuldu.

Programda Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Emniyet Müdürü Hasan Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Abdulhekim Değerli ve protokol üyeleri koltuk yerine engellilerin kullandığı tekerlekli sandalyeleri tercih etti.

Etkinlikte konuşan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz “İnsanlar bu dünyada kaderini yaşar, hiç kimsenin bir dakika sonrası için garantisi yoktur. Her birimiz yolda yürürken elim, ayağım, zihnim sağlam diye 1 dakika sonrasının garantisi yok. Hayata öyle bakmalıyız ki her birimiz her an kendimizi bu kardeşlerimizin yerine koyarak hayatımızın kıymetini bilmeliyiz ve bu kardeşlerimizin yanında olmalıyız.” dedi.

Belli bir tarihe kadar engelli kardeşlerimiz sokaktaydılar, kimi yerde sürünürdü, kimi cami önünde elini açardı diyen Yavuz “Anneler babalarda öyleydi, bazı hayırsız evlatlar annesine babasına bakmaz sokağa bırakırdı. Ama bugün şükürler olsun ki engelli kardeşlerimizin de, annenin, babanın da kıymeti var.” dedi.

Program engellilerin hazırladığı müzik programının ardından son buldu.