Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İskenderun Cemevi Üniversitelilere Burs İçin Katkı Etkinliği Düzenledi

Hacı Bektaş Veli Anadolu

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi Cemevi 14 Aralık 2018 Cuma günü saat 19:00 daki etkinlik için davette bulundu. Dr. Halil İbrahim Ayaz, cemevi bünyesinde verilen kurslar, çalışmalar ve etkinlikle ilgili halka şu daveti yaptı:

“Evrensel kültürü ve eğitimi ilke edinen ve özünde  sözü içselleştirmiş, eline diline ve beline sahip ol felsefesini özümsemiş Hacı Bektaş Veli anlama olgusunu; Hacı Bektaş veli Anadolu kültür vakfı İskenderun şubesi cemevindede benimsenmiş ve bölgemizde yaşayan gençlerimize bu felsefeyiyaşatmak adına bu düşünceyi daha ileriye taşımak içinçalışmalarına devam etmektedir.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı İskenderun Şubesi Cemevinde;

Semah,Bağlama, Gitar,Erbane,   Tiyatrove Halkoyunları kursları devam etmektedir. Düzenli bir şekilde devam eden bu kurslarda kursiyerlerin almış oldukları derslerin neticesinde düzenli aralıklarla bu emeklerini sahnelemektedirler. Her kurs diğer kursu destekleyecek şekilde programlanmış tam bir ekip halinde çalışmaktadırlar.

Belli aralıklarla panel, eğitim seminerleri, halk tarafından benimsenmiş ozanlar tarafından yapılan konserler ve aynı zamanda kurs gören öğrencilerle çeşitli etkinlikler yapmaktayız. Halkımız tarafından memnuniyetle karşılanan ve gün geçtikçe katılımların daha da arttığı görülmektedir.

Üniversiteyi kazanarak ancak maddi imkânsızlıklar nedeniyle üniversite eğitimlerinde zorlanan gençlerimize burs sağlayarak destek olmaya çalışıyoruz.

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfıİskenderun Şubesi Cemevi kursiyerlerinin üniversiteyi kazanan arkadaşlarının burs ihtiyaçlarına katkı sağlama adına 14 Aralık 2018 Cuma günü saat 19:00 da İskenderun belediyesi kültür sarayındatiyatro, erbane ve halkoyunları gösterisi düzenleyeceklerdir.

Desteklerin artması halinde, destekleyeceğimiz bursiyerlerin sayısı da artmaya devam edecektir.

Özveride bulunan bu gençlerimize destek vermek adına sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.”