Vali Ata’dan inanç temsilcilerine veda

Cumhurbaşkanlığı 2018/202 sayılı atama kararı ile Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, 3 semavi dine inananların kardeşlik içerisinde yaşadığı ilimizde bulunan inanç temsilcileri ile vedalaştı.

12 Kasım 2018 Pazartesi günü Ortodoks Kilisesi’nde gerçekleşen buluşmada Vali Ata, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Katolik Kilisesi Ruhani Reisi Domenico Bertogli, Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Şaul Cenudioğlu, Ortodoks Cemaati Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Ermeni Cemaati Vakfı Başkanı Cem Çapar, Ortodoks Kilisesi Ruhani Reisi Dimitri Dogum ve Protestan Kilisesi Ruhani Lideri Yakup Chang ile biraraya geldi.

Veda ziyaretinde kısa bir değerlendirmede yapan Vali Ata, kan ve gözyaşının eksik olmadığı komşu coğrafyalara inat Hatay’ın, farklı dinler ve kültürlere inananlarıyla karşılıklı sevgi ve kardeşlik içerisinde yaşadığı çok özel bir ilimiz olduğunu, sahip olduğu kültür ve inanç farklılıklarını bir zenginliğe dönüştürmeyi başaran Hatay halkının bu müstesna birlikteliğini sonsuza kadar koruyacağına olan inancını dile getiren Vali Ata, asırlardır mevcut olan bu mozaiğin yaşatılmasında emeği geçen tüm kanaat önderlerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Vali Ata’nın göstermiş olduğu yakın alaka ve sergilediği nezaket dolayısıyla teşekkürlerini sunan kanaat önderleri ise kendisini tanımaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Duygu yüklü bir atmosferde gerçekleşen ziyaret, günün anısını ölümsüzleştirmek maksadıyla birlikte fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi