Gazeteciler Cemiyeti, yurt dışının kapılarını üyelerine açtı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

 

HABER: Abdurrezzak NAZLI-  İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, (İGC) başta Veysel Cıncık olmak üzere yapılan başarılı organizasyon ile  üye gazeteciler KKTC’ne 3 günlük bir gezi düzenlediler.

31 Mart seçimlerine doğru başlayacak yoğun haber trafiği öncesinde İGC üyesi basın mensupları, KKTC’de moral depoladılar. İskenderunlu gazetecilerinin yoğun duyguların yaşandığı Karaoğlanoğlu Şehitliği ile 1974 Kıbrıs çıkarmasının yapıldığı Girne  Sahili otarih kokan bir atmısferde ve askerimizin müthiş sunumuyla anlamlı bir ziyarete dönüştü.

Yan tarafındaki arazide Kıbrıs Savaşı’nda kullanılan askeri araçların sergilendiği açık hava müzesi olan Karaoğlanoğlu Şehitliği, gazetecileri duygulandırdı. Burada görevli Türk Subayları, konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. İskenderunlu gazeteciler, yavru vatan uğruna canlarını veren bu kahramanlar için Fatiha okudular ve anı fotoğrafı çektirdiler.

Gezinin yoğun şekilde çalışan İGC üyesi gazetecilerin hakkı olduğunu belirten Başkan Veysel Cıncık, ”bu tür geziler hem dinlenmeyi amaçlamaktadır, hem de yeni yerler görmeyi, yeni insanlarla tanışmayı . İmkanlarımız ölçüsünde önümüzdeki yılda da  İGC olarak, yurt içi ve yurt dışı gezileri yapmayı düşünüyoruz.dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>