1 Ocak’tan itibaren Yetki Belgesi Olmayan Araç Satamayacak!

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Mesleki yeterlilik belgeleri konusunda çalışmalarında hız kesmeyen Abigem tarafından yapılan açıklamada Motorlu kara taşıtları alım satım danışmanı seviye 4 ve 5  belgeleri olmayanların 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren noter satışı yapamayacakları belirtildi.

ATSO üyelerinin ve çalışanlarının mesleki yeterlilik belgeleri ile ilgili kanuni zorunluluklarını yerine getirmeleri için Türkiye Borsalar Birliği Meybem A.Ş. ile Doğu Akdeniz Abigem A.Ş. tarafından imzalanan Mesleki yeterlilik belgesi iş  protokolü doğrultusunda meslek çalışanlarına yapılan sınavlar neticesinde yetki belgesi sınavı düzenleyen  Abigem’in  Direktörü İdil Teoman tarafından konusunda uzman hocalar eşliğinde  teorik ve uygulama olmak üzere iki aşamada yapılan sınavlar için başvuruların 31 Aralık 2018 ‘e kadar yapılacağı bilgisi verilirken,13 Ağustos 2018 tarihinden itibaren vergi levhası olanların lise mezun sorumluğu olup ,bu tarihten önce vergi levhası olanların eğitim durumuna bakılmaksızın sınava gireceklerinin altını çizerek Mesleki yeterlilik belgesi olmayan firma sahibi,müdürü,pazarlama ve satış personellerinin 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren noter satışı yapamayacaklarını söyledi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>