Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünya Doktorları Derneğinden Cinderes’e Sağlık Merkezi

Dünya Doktorları Derneği Suriye’nin

Dünya Doktorları Derneği Suriye’nin Afrin kentine bağlı Cinderes merkezinde ücretsiz Sağlık Merkezi inşa ediyor.

100 Bin kişilik bir alanda ihtiyaca göre sağlık desteği hizmetlerinin olacağı merkezin yapım aşaması tamamlanarak hizmete girecek.

Sağlık Merkezinde devam eden çalışmaları takip etmek için bölgede bulunan Dünya Doktorları Dernek Başkanı Hakan Bilgin yaptığı açıklamada merkezin 15 gün sonra hizmete gireceğini söyledi.

Bilgin “Zeytin Dalı Operasyonu bölgesinde Sağlık Merkezimizde bundan 1 ay önce yer belirleyerek açılma sürecine girdi, Sağlık Bakanlığı Valilik gibi kurumlardan gerekli izinler alarak çalışmalara başladık. Aynı zamanda içerde çalışmakta bulunan HAYAD Derneği gibi diğer STK’lardan çalışmalarda bulunarak burada Sağlık Merkezi yaparak biran önce hizmet vermeye başlayacağız.” dedi.

100 Bin kişinin bulunduğu bölgeye hitap edecek hizmet alanı oluşturmayı düşündüklerini belirten Bilgin “Burada ilk etapta Cinderes’de başlayıp daha sonra mümkün olursa aynı modeli ihtiyacın yüksek olduğu bölgelerde de tekrarlamak istiyoruz. Çalışmalarımıza herkes destekçi oluyor, 15 gün içerisinde açılışımızı yaparak hemen diğer bölgelerde çalışmalara başlayacağız. İlk etapta burada 5 Doktor, 5 Hemşire ayrıca yaklaşık 15 kişilik destek personelimiz, laboratuvar, eczane gibi bölümlerimizde personel olacak. “ dedi.

Sağlık Merkezinde uygulanacak tüm hizmetlerin bedelsiz olacağını belirten Bilgin, Merkezin Maliyetlerinin Avrupa Birliği tarafından gelen fonlarla ve aynı zamanda Türkiye tarafından gelen destekleri birleştirerek yapılacağını söyledi.