Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İskenderun’da “Asfalt Plenti Projesi”

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, kente yeni bir asfalt plenti projesi kazandırmak için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ve Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili ile birlikte Modern Evlerin üst kısmında bulunan taş ocakları bölgesinde İskenderun Belediyesi tarafından kurulumu başlatılan “Asfalt Plenti Projesi” tesisinde incelemelerde bulundular.

PROJE KISA BİR SÜRE SONRA BİTECEK

Kısa bir süre sonra faaliyete girecek olan Asfalt şantiyesi ile ilgili açıklamalarda bulunan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,“ Bugün bizim için mutlu bir gün. Yeniden yapılanan bir İskenderun için asfalt ihtiyacı hat safhadaydı. Bu durumu yıl içerisinde yaptığımız ihaleler ile çözemiyorduk. Çünkü yıl içinde ikinci kez ihale yapma imkânı mümkün değil.Hatsu, Telekom, tedaş ve benzeri kurumların yeni yapılmış asfaltları bir süre sonra belli bir nedenle kazarak tadilat yapmaları yollarda büyük bir sıkıntı oluşturuyordu.Bugün burada olmamızın nedeni artık İskenderun’un yeni bir asfalt şantiyesi kuruluyor olması.Bundan sonra 5/1 fiyatına asfalt imal edeceğiz. Plent ikinci el bir makine olmasına rağmen çok yeni çok cüzi bir fiyata aldık. Hatta bunun kırma taşını da biz buradaki taş ocakları ile anlaştık ücretsiz alacağız. Saatte 120 ton asfalt üretimi yapacağız. Toz olayı yok. Mazot yerine sıkıştırılmış gaz kullanacağız. Yakıt fiyatı düşecek. Kızgın yağ tankı içinde. Bugün aynı şantiyenin sıfır maliyeti 3-4 milyon Euro iken biz 1.3 milyon liraya hizmete sokacağız. İskenderun’da yaz, kış hava müsaade ettiği sürece asfalt çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Yapılan çalışmaların önemine değinen AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ise, “ Bugün Asfalt Plenti şantiyesini gezmek ve bir takım incelemelerde bulunmak için buradayız. Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve kıymetli çalışma arkadaşlarına belediyemizin teknik personeline ve işin yüklenicisi olan firma yetkililerine teşekkür ediyorum. Gerçekten proje çok hızlı ilerliyor. Proje yakın zaman da da tahmin ediyorum tam kapasite hizmete girmiş olacak. Bizler gelecek için çalışıyoruz. İskenderun’un birçok sorununa da el atacağız. Tüm kurumlarımız ile birlik ve beraberlik içerisinde çalışıp halkımıza en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisinde olacağız. Hayırlı uğurlu olsun “diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Seyfi Dingil, AK Parti Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel ve Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili ve basın mensupları şantiye alanında incelemelerde bulunarak yapılmakta olan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.