Yayladağı’nın Peynirli un helvası ilgi gördü

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Geçtiğimiz hafta sonu 18. Yayladağı Kültür ve Aba Güreşi Festivali kapsamında Şenköyü Güreş Sahası’nda düzenlenen Aba Güreşi etkinliği öncesinde Şenköyü’nün meşhur tatlısı olan Peynirli Un Helvası protokol üyelerine şov yapılarak tanıtıldı.

Hatay’ın düşman işgalinden kurtulmasında Tarih, Kültür ve Medeniyet konusunda önemli bir yere sahip olan Şenköyü geçtiğimiz hafta sonu yine önemli bir etkinliğe daha imza attı.

Yayladağı Kaymakamlığı ve Yayladağı Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve geçtiğimiz hafta sonu da 18’incisi düzenlenen Yayladağı Kültür ve Aba Güreşi Festivali etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Festivalin son günü Şenköyü Güreş Sahası’nda düzenlenen Aba Güreşi etkinlikleri öncesinde Şenköyü’nün meşhur tatlısı olan Peynirli Un Helvası protokol üyeleri ve vatandaşlara tanıtılarak ikram edildi.

Aba Güreşi etkinliklerine katılan Ak Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler, Ak Parti Hatay Milletvekilleri H. Bayram Türkoğlu, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik ve beraberinde bulunan Ak Parti kurmayları Peynirli Un Helvası’nın yapıldığı kazanın başına geçerek peyniri ocak başında sündürerek helva yaptılar.

Peynirin metrelerce yukarıya sünmesine hayran kalan milletvekilleri Şenköyü’nün markası haline gelen Peynirli Un Helvası’nı ilk kez yediklerini ve beğendiklerini belirttiler. Şenköy Güreş Sahası yanında yapılan iki kazan Peynirli Un Helvası kısa süre içerisinde vatandaşlara ikram edilerek tükendi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>