Hatay ‘da açık kalp ameliyatı ve anjiyo hizmetleri yüzde yüz başarı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Devlet Hastanesinde 24 Ocak 2018 tarihinde hizmet vermeye başlayan Koroner Anjiyografi ünitesinde bu güne kadar 1500’ e yakın hastaya, tanı –teşhis ve tedavi hizmet verildi. Bu hastalardan 27 sine kalp pili uygulaması başarıyla gerçekleştirildi.

Hatay Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Kemal Günal;“ Kardiyoloji Ünitesinde, koroner anjiografik görüntüleme, acil ve elektif perkutan koroner girişim ve stentleme, geçici ve kalıcı kalp pillerin takılması, elektrofizyolojik çalışma (EPS), periferik anjiografi ve stentleme işlemleri, transtorasik ekokardiyografi, transozefagial ekokardiyografi, kontrast ekokardiyografi, stres ekokardiyografi, treadmill efor testi gibi işlemleri gerçekleştirilmektedir.

“Ünitemiz de 9 kardiyoloji uzmanı, 6 kalp damar cerrahi uzmanı hekim kadrosu ile hizmet vermekteyiz. Ünitede ayrıca 6 hemşire 2 radyoloji teknisyeni 4 destek personeli görev yapmaktadır. Ünitenin normal çalışma saatleri 08.00-16.00 saatleri arasında olmakla beraber hasta işlemleri tamamlana kadar sağlık ekibimiz mesai saati gözetmeksizin görev yapmaya devam etmektedir.

Anjiyografi ünitemizde Kardiyoloji uzmanlığı dalında; Uzm.Dr. Barış Kavvasoğlu, Uzm.Dr. Yeliz Sökmen, Uzm.Dr. Sefa Nuri Aldemir, Uzm.Dr. Selahattin Danahaliloğlu, Uzm.Dr. Güven Gül, Uzm.Dr. Şule Büyükkaya, Uzm.Dr. Ali Kılınç, Uzm.Dr. Sayın Çağlar, Uzm.Dr. Habbaş Fırıncıoğulları ile

Kalp Damar Cerrahisi uzmanlığı dalında; Opr.Dr. Mehmet Aslan, Opr.Dr. Mahmut Kış, Opr.Dr. Mustafa Mavi, Opr.Dr. İlker Dal, Opr.Dr. Ferruh Elbir, Opr.Dr. Hakan Göçer  görev yapmaktadır.” Dedi.

SIRADA BY-PASS VAR…

Kalp krizi ve damar hastalıklarının acil müdahale gerektiren önemli hastalıklar olduğunu ifade eden Günal;  Anjiyografi Ünitesinin hizmete girmesi ile birlikte; vatandaşlarımızın çevre illere sevk edilmesinin önüne geçildiğini,  By-pass ameliyatını gerçekleştirecek alt yapı hazırlıklarının da çok yakında tamamlanacağını ve  açık kalp ameliyatlarına başlanacağını söyledi;

6.000’E YAKIN HASTAYA ANJİYO YAPILDI…

İskenderun Devlet Hastanesi Anjiyografi ünitesi 2016 Ocak ayında hizmete girmiş olup, o tarihten bu güne kadar 6000 hasta ’ya Anjiyo işlemi başarıyla gerçekleştirildi.

2018 yılının başlarında ise açık kalp ameliyatına başlandı ve bugüne kadar 20 hastamıza by-pass ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi.

İskenderun Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Veysel YILDIRIM;

Anjiyografi ünitesinde, Uz.Dr.Ercan Türk, Uz.Dr.Hülya Turgut, Uz.Dr.Gürkan Dinler, Uz.Dr.Murat Başıbüyük,Uz.Dr.Şefik G.Fatihoğlu,Uz.Dr.Nihat Canbolat ile

Kalp damar cerrahı uzmanı Op.Dr.Kıvanç Bayatlı görev yapmaktadır.

İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Sağlık Bakanlığımızın 2018 yılı içerisinde hastanemiz bünyesi için tedarik edeceği ikinci Anjiyografi cihazı ile birlikte hizmet kapsamı daha da genişleyecek olup; yapılacak olan personel planlaması ile birlikte 24 saat esası ile akut gelişen durumlarda acil müdahaleye uygun hale getirilecektir.

“ Hatay Devlet Hastanesi ve İskenderun Devlet hastanesinde yapılan operasyonların hiç birinde her hangi bir komplikasyon gelişmemiş olup, başarı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Hastanelerimiz de başarılı operasyonlara imza atan başta uzman hekimlerimiz olmak üzere diğer tüm sağlık çalışanlarımızı yürekten kutlar, başarılarının devamını dilerim.” Dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>