Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

11 YAŞINDAKİ ÖMER YÜZMEDE HATAY’A GURUR YAŞATTI

Hatay’ın yüz akı haline

11 Yaşındaki Ömer Yüzmede Hatay’a gurur yaşattı

Hatay’ın yüz akı haline gelen ve katıldığı her yarışmadan dereceyle dönen Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü (AYK) sporcusu Torpido lakaplı Ömer Şaydak, en zoru başararak 11-12 yaş 50 metre serbest yüzmede en üst baraj olan A4 barajını geçerek, aldığı dereceyle Hatay tarihinde bir ilki başardı.

Şaydak, Kayseri’de düzenlenen grup müsabakalarında, aralarından Hatay’ın da olduğu Adana, Mersin, Kayseri, Nevşehir, Aksaray, Gaziantep, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Malatya, Kahramanmaraş, Van ve Sivas ‘tan gelen sporcular arasında Türkiye Yüzme Federasyonunun belirlediği altı kriter arsındaki en üst barajı A4 barajını geçen tek sporcu oldu.

Ömer Şaydak, ayrıca, 50 metre serbest 00.30.97 saniye ile birincilik (A4 baraj), 50 metre kelebekte 00.33.75 saniye ile birincilik(A3 baraj), 200 metre karışık 02.51.42 süre ile birincilik(A2 barajı) ve 50 metre sırtüstü 00.36.66 saniye ile ikincilik(A2 barajı) elde ederek tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.  Müsabakalarda rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Torpido, yüzme sporu camiasında takdirle karşılanıyor ve yakından takip ediliyor.

Antakya Yüzme ve Sualtı Sporları Kulübü (AYK) başkanı Cüneyt Eroğlu, Ömer’in elde ettiği başarının kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, “Hatay’da yüzme sporunda daha önce böyle bir başarı elde edilmedi. Bunu başaran ve Hatay’ı zirveye taşıyan Ömer’i alnından öpüyoruz. Kısıtlı imkânlarla, özel havuzlarda Ömer’in başarısı için gecesini gündüzüne katan Milli Yüzme Antrenörümüz Murat Şaydak’ı da tebrik ediyoruz. Onun büyük emekleri var, bu başarıda Ömer’in yanı sıra o da büyük övgüler hak ediyor.” dedi.