Uğur Fırat: “Yabancı kuyumcular da odamıza kayıt yaptırmak zorunda”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Kuyumcular Odası Başkanı Uğur Fırat, kayıt dışı sektör esnafına uyarı yaptı.


Kentimizde sayıları giderek arttığı gözlenen yabancı uyruklu veya sonradan T.C. vatandaşı olmuş kuyumcuların odaya kayıt yaptırmak zorunda olduğunun altını çizen Oda Başkanı Fırat, gazetemize bu konuda bilgi verirken;
“Bu kentte tezgah açacaksınız, bu kentin insanından para kazanacaksınız ama odaya kayıt olmak gibi yükümlülüğü yerine getirmeyeceksiniz.
Yok öyle!
Bu işi yapan her esnafın sektöründe üyelerine hizmet veren odaya kayıt olma gibi yükümlülükleri vardır. Bu konuda taviz vermemiz söz konusu değildir. Yerli esnafımız bu sorumluluğu yerine getirirken, diğer esnafın da ticari ahlak ve dengeyi bozacak, haksız kazanca yol açacak teşebbüsleri görmezden gelmemiz mümkün değildir.

Biz İskenderun Kuyumcular Odası olarak, Ahilik haftasını kutlama geleneğini devam ettirdiğimiz bu günlerde;
‘Esnafımıza en iyi nasıl hizmet verebiliriz?’ diye düşünür dururken birilerinin fırsatçılık yaparak bu iyi niyeti suistimal etmeye hakkı olamaz. Oda başkanı olarak gerekli uyarıları yaptım ve yeni açan bu esnafların kayıt yaptırmasını sağlama gayretini kararlılıkla sürdüreceğim.” diye konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>