ÇANAKKALE GEZİCİ MÜZESİ KIRIKHAN’DA

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Çanakkale Gezici Müzesi Kırıkhan’daki öğrenciler Çanakkale Savaşı’ndaki kahramanlıkları hatırlatacak.

Kırıkhan Belediyesi tarafından Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla Öğretmenevinde bugün açılan sergi 4 gün açık ve ücretsiz olacak.

Öğrencilerin ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Gezici Müzede Çanakkale savaşında önemini simgeleyen silahlar, mermiler, su mataraları başta olmak üzere savaştan kalma çok sayıda malzeme sergileniyor.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Çanakkale Gezici Müzesi ile öğrencilerin tarihi geçmişini görerek öğrenmelerini ve o ruhu yaşamalarını istediklerini söyledi.

Başkan Yavuz “Çanakkale Ruhunun ilçemizde yaşatılması, öğrencilerimize ve halkımıza tarihi geçmişlerini görerek öğrenmeleri, aynı zamanda ülkemizin birlik ve beraberliğine Emperyalist ülkeler tarafından yapılan saldırı ve işgallere karşı tüm vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin bütünlüğünün nasıl korunduğunun görülmesi amaçlıyoruz.” dedi.

Başkan Yavuz ayrıca her yıl yaklaşık 200 öğrenciyi Çanakkale’ye gönderdiklerini belirtti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>