SERENGİL MEDENİYETLER KOROSU’YLA SAHNE ALDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Yaradılanı sev, Yaradandan ötürü felsefesiyle yola çıkan Medeniyetler Korosu her Cumartesi günü  sevenleri ile buluştuğu  bir sahne performansını daha başarıyla gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz hafta Leverkusen Musiki Cemiyeti Korosu ile sahneyi paylaşan Antakya Medeniyetler Korosu bu hafta da sevilen ses sanatçısı Seren Serengil’i konuk ettiği programlarında izleyenlere unutulmaz bir konser keyfi sundular.

Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere Hatay Protokol üyeleri,Resmi Kurum Müdürleri,STK Başkanları ve çok sayıda davetlinin izlediği program Antakya Kültür Merkezinde gerçekleşirken  Antakya Medeniyetler Korosu birleştirici ve bütünleştirici parçalarıyla dinleyenlerin gönlünü mest etti.

Koro şefi Yılmaz Özfırat’ın öncülüğünde Ötme Bülbül şarkısıyla giriş yapan Medeniyetler Korosu birçok farklı dilde şarkı seslendirdi.

Etkinliğe davet edilen Seren Serengil, Medeniyetler Korosu’na Karadeniz yöresinden Kim O Sakallı Adam şarkısıyla giriş yaptı. Şarkının öyküsünü dinleyenlerle paylaşan Serengil’in performansı seyirciler tarafından coşkuyla alkışlandı. Geldiği gün itibariyle şehrimizi gezen Seren Serengil “Hatay, farklı bir cumhuriyet gibi. Herkes çok sıcakkanlı, çok temiz bir şehir” ifadelerini kullandı.

Programın sonuna gelirken ve Medeniyetler Korosu, Serengil; dinleyicilerin eşliğinde hep birlikte Bir Başkadır Benim Memleketim’i seslendirirken salonda büyük coşku yaşandı.

Palladium yöneticilerinin destek verdiği programda seyircilere çekilişle çeşitli hediye çekleri dağıtıldı.

Sevilen ses sanatçısı Seren Serengil ile sahneyi paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Şehrimizdeki huzur ve güven ortamını daha geniş mecralara duyurabilmek adına ünlü sanatçılar ile sahneyi paylaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Özfırat ayrıca ,Medeniyetler Korosunu dinlemeyen kimse kalmasın sloganı ile her Cumartesi konserimizin gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Hatay Valisi Rahmi Doğan başta olmak üzere, İl Kültür ve Turizm Müdürü  Hüsnü Işıkgör’e , Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)  Genel Sekreteri Onur Yıldız’a,Konserimize yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>