YANAN TARLADA HAYVANLAR MAHSUR KALDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Yanan tarlada hayvanlar mahsur kaldı

Hatay’ın Kırıkhan ilçesi Torun Mahallesi mevkiinde hasadı yapılmış mısır tarlasında çobanlar hayvanlarını otlatırken yangın çıktı, yangında yaklaşık Bin adet küçükbaş ve büyükbaş hayvan mahsur kaldı.

Hasadı yapılmış mısır tarlasındaki sapları yemesi için hayvanlarını tarlaya süren çobanlar tarlada başlayan yangından dolayı alevlerden hayvanlarını çıkarmak için büyük çaba sarf etti.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede tüm tarlayı saran yangından kendilerini ve mahsur kalan hayvanlarını son anda kurtaran çoban Hüseyin Karaçar “Sabah saatlerinden itibaren hayvanlarını hasat yapılan alanda yaydığını tarlanın yanmasıyla hayvanlarını ve kendini son anda alevlerden kurtardığını söyledi.

Diğer çoban Ahmet Korkut ise, “Yangının etkisiyle tarladan kaçarak çıktığını hayvanlarının ise tarlada mahsur kaldığını söyledi.

Tarlada arta kalan mısırları toplamak için tarlaya arabalarıyla giren bazı vatandaşlarda araçlarını yangından zarar görmemesi için yoğun uğraşla araçlarını kurtardı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>