İGC Başkanı Veysel CINCIK: “Umudumuzu kaybetmek istemiyoruz ama, bir ışık da göremiyoruz”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İGC Başkanı Veysel Cıncık, Türk basınında sansürün ilk kez kaldırılmasının yıl dönümü olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle açıklama yaptı. Türkiye’nin tarihi boyunca basın ve düşünceyi ifade konusunda sorunlar yaşadığını belirten Cıncık, “Tüm olumsuzluklara rağmen halkın haber alma hakkının korunması için gazeteciler olarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz” dedi.
24 Temmuz’u ‘Bayram değil, dayanışma ve mücadele günü’ olarak nitelendiren İGC Başkanı Veysel Cıncık, Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı yargı reformunu da tepki göstererek, “Yerel basın yıllardır var olma mücadelesi verirken, yeni Yargı Reformu kapsamında icra ilanlarının gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kaldırılması ile, Anadolu’da yüzlerce gazete, tarihin sarı sayfalarındaki yerini almak zorunda kalacak” şeklinde konuştu.
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>