HATAY’DA KONTROL EDİLEN 21 BİN ARAÇ SÜRÜCÜSÜNÜN 5 BİN’İ KUSURLU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay’da kontrol edilen 21 Bin araç sürücüsünün 5 Bin’i kusurlu

Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında; İlimiz genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 08-14 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde; 20.966 araç kontrol edilmiş, Kusuru tespit edilen 4.657 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış, 48 motosiklet trafikten men edilmiş.

Meydana gelen 52’si yaralanmalı, 27’Sİ maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 81 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 96 vatandaşımız yaralanmış ve 2 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 71 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 7 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>