Arsuz ‘ e uygulama ‘ Oluyor …

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Arsuz Gazeteciler Cemiyeti tarafından sunulup Arsuz Kaymakamlığı ile Arsuz Belediyesinin katkılarıyla hazırlanacak olan ” e-arsuz” projesi hayata geçiriyor.
Arsuz’u geleneksel yöntemlerden farklı olarak tanıtılıp ziyaretçilerin bölgede kalış sürelerinin arttırılması şartını amaçlayan e-arsuz projenin genel hedefi; Arsuz’da keşfedilmemiş alanlarını geliştirmek olacak.
Proje koordinatörlüğünü Arsuz Gazeteciler Cemiyeti ikinci başkanı Sedat Sahilli ile Yusuf Bayram’ın yapacağı e-arsuz uygulaması ile;
* Arsuz hakkında bilgi ve görsellerin; kiosklar, mobil uygulama, web sitesi gibi yenilikçi ve etkili uygulamalarla yerli-yabancı turistlerin hizmetine sunulması.
* Arsuz’un bir çok noktasında 360° görüntüleme teknolojisi ile önceden keşif imkânı
* Arsuz’un tanıtılacağı elektronik Arsuz Bilgi Noktası kurularak faaliyete geçirilmesi.
* Yerli ve yabancı turistlerin rehberlere ihtiyaç duymadan bölgeyi gezmelerini sağlayacak ve rotaları tanıtacak dokümanların hazırlanması.
* Arsuz’un coğrafi bilgi sistemleri GIS teknolojisi yardımı ile koordinatlarının ve eserler hakkında bilgilerin interaktif olarak farklı dillerde tanıtılacağı sistemin hazırlanması. Olacak.
e-arsuz uygulaması web site olarak www.arsuz.org adlı internet sitesi üzerinden tablet ve telefonlar için ayrıca hem android hem de ios uygulamaları ile hayat bulacak.
Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>