TEMA VAKFINDAN EKOLOJİK OKURYAZARLIK EĞİTİMİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

TEMA Vakfından Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi

TEMA Vakfı Hatay İl Temsilciliği il gönüllüleri ile birlikte ekolojik okuryazarlık eğitimi Mimarlar Odası Hatay Şubesi’nin ev sahipliğinde düzenledi.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı Hatay İl Temsicisi  Zehra Güngördü tanıttı.

TEMA Vakfı Hatay İl Temsilciliği ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek uğruna çalışmalar gerçekleştirmek için mücadele edeceğinin işaretini  kendilerini eğitmekten başlayarak gösterdi.

Eğitimi veren TEMA Vakfı Hatay İl Ekibi gönüllüsü Dr. Öğretim Üyesi Ebru Bingöl  sunumuyla birey olarak doğadaki karbon ayak izinin nasıl azaltılabileceğini ve kendi tüketim alışkanlıklarımızı değiştirdiğimizde doğanın sürdürülebilirliğine nasıl katkı sağlayabileceğimizi anlattı.

TEMA Vakfı Hatay İl Temsilciliği ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırarak Hatay’da kırsal alanlara da bilinçlendirme faaliyetleriyle temas etmeyi hedefliyor.

Aynı zamanda toplantıya katılan Antakya Çevre Koruma Derneği Başkanı Selda Asker ve Hatay Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Melahat Yılmazlar Kahramanoğulları da TEMA Vakfı Hatay İl Temsilciliğinin hedeflerini gerçekleştirmesi için işbirliği içinde olacaklarını ifade ettiler.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>