SURİYE’DEN AÇILAN ATEŞLE ŞEHİT OLAN KAYA MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Suriye’den açılan ateşle şehit olan Kaya memleketine uğurlandı

Hatay Yaylağı sınır hattında nöbet tutan bir asker teröristlerin açtığı ateş sonucunda şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, nöbet tutan bir askerin teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olduğu bildirildi.

MSB’nin yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı;“Yayladağı/Hatay sınır hattında 6 Nisan 2019 tarihinde nöbet esnasında, teröristlerce açılan ateş sonucu bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz”

Şehidin cenazesi, otopsi için Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Otopsinin ardından Kaya’nın cenazesi, sabah saatlerinde alınarak Hatay Havalimanı’na getirdi. Burada, basına kapalı düzenlenen törenin ardından da şehit Er Mehmet Kaya’nın cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Siirt’e uğurlandı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>