İskenderun Belediye Meclisi Organ Seçimini Yaptı

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediye Meclisi 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi.

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı Başkanlığında toplanan mecliste gündemde bulunan maddeler görüşüldü.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Başkan Fatih Tosyalı ve yeni meclis üyeleri anıt alanında düzenlenen çelenk sunma programına katıldı. Ardından Başkan Fatih Tosyalı ve yeni meclis üyeleri şehitlik ziyaretinde bulundular.

ŞEHRİMİZE YAKIŞ HİZMET EDECEĞİZ

Yeni dönemin ilk meclis toplantısında konuşan Başkan Fatih Tosyalı  “İskenderun için hizmet edecek yeni bir meclis oluştu. Oluşan bu meclis ile birlikte şehrimize yakışır hizmetleri ortak karar alarak buradan çıkmasını ve bundan sonrasında uyumlu ve başarılı bir meclis olacağımızı temenni ediyorum. Güzel olan İskenderun’umuzu daha güzel bir şehre dönüştürmek için gece gündüz demeden her mahalleye eşit hizmet götüreceğiz. Şeffaflık ve sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde hareket edeceğiz. Rabbim yar ve yardımız olsun. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim güzel hizmetler yapmayı nasip etsin” şeklinde konuştu.

MECLİS ORGANLARINI SEÇTİ

İskenderun Belediye Meclisi yaptığı ilk oturumda oylama usulü ile başkan vekilleri ve encümen üyeliklerinde görev yapacakları seçti.

Belediye Meclis Divan Katipliğine Asil üye olarak Gül Nalcı ve Mikail Yıldırım seçildi.

Meclis 1. Başkan Vekili Beyazıt Bestami Bilgili ve Meclis 2. Başkan Vekilliği görevine İbrahim Yavuz seçildi.

Belediye Encümeninde görev yapmak üzere 3 adet üyenin gizli oylama yapmak sureti ile seçilmesi hakkındaki Yazı İşleri Müdürlüğü teklifi sonucunda yapılan oylamada Mehmet Ali Dokuzoğlu, Emir Selim Yazar ve Tayfun Boda oy çokluğu ile karar verildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine Muharrem Dingil, Seçkin Yıldırım Öz ve Murat Kayış oy birliği ile seçildi.

İmar Komisyonu üyeliğine Erdem Ünlü Çetinkaya, Mehmet Ünivar ve İlhan Cengiz Gürpınar oy birliği ile seçildi.

İskenderun Körfez Katı Birliği Meclisinde görev yapmak üzere Asil üye olarak Adnan Mursaloğlu yedek üye olarak da Halil Aygan oy çokluğu ile seçildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>