TÜRK VE SURİYELİ GENÇLERE YÖNELİK SOSYAL UYUM PROJESİ

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay’da “Sporla gençlerin gelişimi ve sosyal uyum” projesi kapsamında spor salonu açıldı.

Türk ve Suriyeli gençlere yönelik sosyal uyum projesi

Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde ‘Sporla gençlerin gelişimi ve sosyal uyum’ projesi kapsamında Kapalı Spor Salonu hizmete açıldı.

İlçeye bağlı Kurtuluş Mahallesinde 5 ay önce yapımına başlanan Almanya GİZ Derneği, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Kırıkhan Belediyesi işbirliği ile bugün hizmete açılan Kırıkhan Belediyesi Kapalı Spor Salonu hem Türk hem Suriyeli çocukların sporla uyumu sağlanacak.

Açılışta konuşma yapan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, şimdiye kadar birçok projenin hayata geçirildiğini ve hiçbir zaman açılış yapmadıklarını söyledi.

Başkan Yavuz “Bu açılışı önemsememizin sebebi çocuklarımızın geleceğine yatırım olması. Toplumun değer verdiği belki de yarının Türkiye, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonlarının bu salondan çıkması” dedi.

Yavuz son olarak, projenin toplam 1 Milyon 34 Bin Türk lirası olduğunu ve bunun büyük bir çoğunluğunun ise Alman GİZ Derneği tarafından karşılandığını söyledi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>