Şahutoğlu: “Hayal değil, gerçek olacak!”

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İskenderun Belediyesi Kültür Merkezi’nde geniş katılımlı tanıtım toplantısına Eski Bakanı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekilleri Suzan Şahin, İsmet Tokdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve eşi Prof. Dr. Nazan Savaş, il, ilçe ile İyi Parti ilçe başkan, yöneticileri, partililerle vatandaşlar ilgi gösterdi. Salona sığmayan vatandaşlar için kültür sarayı bahçesinde dev ekran kuruldu. Kendi adına hazırlanan şarkıyla, büyük alkışlar eşliğinde salona giriş yapan Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu adeta belediye başkanı olarak karşılandı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından ilk konuşmayı CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün yaptı.

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş beş yıl önce birbirlerine sarılamadıkları için İskenderun’da kaybedildiğini vurgulayarak “Bu seçimin böyle olmasını istemiyoruz. Bu seçim Yılmaz kardeşimize sarılacağız. İskenderun’da ele alınması gereken çok iş var. Yeni katılan beldelerde çok iş var, ben tek başıma çok çalıştım ama bana bir partner gerek. Atom karınca gibi olan Yılmaz Şahutoğlu’yla birlikte kentimizin ihtiyacı olan tüm hizmetleri hayata geçireceğiz, İskenderun’u ihya edeceğiz. 31 Mart akşamı Anıt Alanında ve Antakya Köprü başında kutlamaları hep birlikte yapacağız” dedi.

 

Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu projeleriyle İskenderun’u geleceğe hazırlayacaklarını vurgulayarak “Bu birliktelik bizi 31 Mart’ta zafere ulaştıracak. Ayrılığın gayrılığın, talanın, vurgunun, soygunun olmadığı, emeğin, denizin ve güneşin kenti İskenderun’un emekçisi olmaya talibiz. Birlikte üretimin, kolektif çözümlerin, hakça paylaşımın destanını yazmaya geliyoruz. Birlikte karar alan, birlikte üreten, birlikte yöneten, birlikte denetleyen, ben değil biz diyen bir yönetsel anlayışla güzel kentimizi yeniden inşa etmeye geliyoruz. Kavga değil barış istiyoruz, çatışma değil uzlaşmak istiyoruz, ötekileştirmek değil kucaklaşmak istiyoruz. Halk lehine, toplum menfaatine, kamu yararına olmayan hiçbir işe asla izin vermeyeceğiz. Şeffaf, ilkeli, hesap veren; liyakatle, emekle, aşkla, canla-başla çalışan, güçlü bir idari ve teknik kadroyla sizlere hizmet etmeye geliyoruz” diye konuştu.

İskenderun; güneşin, tarihin, emeğin ve denizin türküsü olduğunu ifade eden Dr. Şahutoğlu “Burası aynı zamanda Akdeniz’in incisidir. Gelin bu türküyü hep bir ağızdan, el ele, yürek yüreğe söyleyelim. İnsanlar doğdukları yerde doysunlar, kendi öz vatanlarında barış, refah ve kardeşlik içinde yaşasınlar istiyoruz. Yaşlısı huzurlu, çocukları mutlu, gençliği umutlu bir İskenderun düşümüz var. Bütün engellerin kalktığı, engelli yurttaşlarımızın sosyal yaşama katılabilecekleri, engelsiz kent İskenderun’u bütün fiziki ve sosyal düzenlemeleriyle gerçekleştireceğimiz bir düşümüz var. Sokağı temiz, ulaşımı sağlıklı, yeşili bol bir İskenderun düşümüz var. Kadını ve erkeği yaşamın her alanında özgür ve eşit, üreten ve hakça paylaşan bir İskenderun düşümüz var. Yoksulluğun olmadığı, zulmün olmadığı, çevre kirliliğinin olmadığı, esnafı kazanan, sanayicisi ve köylüsü üreten bir İskenderun düşümüz var. Festivalleriyle, sosyal ve kültürel etkinlikleriyle, sporuyla, 24 saat yaşayan bir İskenderun düşümüz var.Sizleri düşümüzün, umudumuzun yoldaşı olmaya çağırıyoruz. Büyük halk bilgesi Yunus Emre’nin kardeşlik çağrısıyla sizleri selamlıyorum; Gelin tanış olalım, işi kolay kılalım, sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz. Desteğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

15 dakikalık proje tanıtım filmi davetlilere izlettirildi. Film sonunda Dr. Yılmaz Şahutoğlu ve projeleri dakikalarca ayakta alkışlandı.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>