HATAY’DA 2 BİN 978 ARAÇ SÜRÜCÜSÜ KUSURLU BULUNDU

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında; Hatay genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 24-30 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde; 12.298 araç kontrol edilmiş, kusuru tespit edilen 2.978 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış, 20 motosiklet trafikten men edilmiş, 1.079 okul servis aracı kontrol edilmiş, 57 okul servis aracına para cezası tatbik edilmiş.

Meydana gelen 58’i yaralanmalı, 49’u maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 107 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 81 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 56 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 18 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>