Hatay’da 1 haftada 119 kaza meydana geldi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında; Hatay genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 22– 28 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde;  19.714 araç kontrol edilmiş, kusuru tespit edilen 4.082 araç sürücüsüne idari para cezası uygulanmış, 58 motosiklet trafikten men edilmiş.

Meydana gelen 69’u yaralanmalı, 49’u maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 119 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 95 vatandaşımız ise yaralanmıştır.

Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 57 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 15 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>