Veteriner Hekimlere suni tohumlama eğitimi verildi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinatörlüğünde Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi tarafından Veteriner Hekimlere yönelik sığırlarda rekto-vajinal yöntemle suni tohumlama kursu düzenlendi.

Teorik bilgilerin veteriner fakültesinde verildiği suni tohumlama kursunda, uygulamalar ise özel bir mezbahanede yaptırıldı. 20 kursiyerin katıldığı kursun eğitmenleri ise veteriner fakültesi öğretim üyeleri Prof.Dr. Fikret Karaca, Prof.Dr. Cengiz Yıldız, Doçent Dr İlker Yavaş katıldı.

Kursiyerlere İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü personelleri tarafından hayvancılık desteklemeleri konusunda bilgiler verildi. 2002 yılından bu yana her yıl düzenli olarak İl Müdürlüğü koordinatörlüğünde MKÜ Veteriner Fakültesi tarafından düzenlenen suni tohumlama kursunun bu yıl 7. si gerçekleştirildi. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından suni tohumlama sertifikası verilecektir.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>